Turnieje i Imprezy

Turnieje i Imprezy

T U R N I E J E

KS BUDOWLANI ŁÓDŹ

Turnieje i Imprezy

organizowane przez trenera Zbigniewa Jurzystę i KS BUDOWLANI ŁÓDŹ

  1. Dywilan Mini Liga Rugby Tag – turniej szkolny dla dzieci z klas IV szkół podstawowych (10 latkowie) organizowany od 9 lat, rozgrywany w formule ligi w okresie październik – marzec. W trakcie tego turnieju odbywającego się na obiekcie Klubu w hali na ul. Brukowej rozgrywamy również zawody w hali Atlas Arena i są to Mikołajkowy Turniej Rugby Tag im. Szalenie Szybkiego Rudolfa (grudzień) oraz Wielki Finał Ligi (marzec). W zawodach uczestniczą zarówno dziewczęta jak i chłopcy, a zwycięska drużyna zdobywa tytuł Mistrza Łodzi i województwa w rugby tag.
  2. Ferie z rugby – akcja organizowana jest podczas ferii zimowych dla dzieci nie wyjeżdżających w tym czasie z miasta. Zgrupowanie sportowe mające na celu zapoznanie dzieci do 13 roku życia z dyscypliną rugby. W akcji biorą udział zawodnicy Klubu jak i dzieci nie uczestniczące w treningach na co dzień. Celem jest nabór nowych zawodników do sekcji. Podczas trwania akcji propagujemy pro zdrowotny i pro sportowy styl życia.
  3. Memoriał im. Mirosława Wojtani – rozgrywany jako Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży do lat 15- tu. W 2016 roku odbył się IX z kolei. Od 7 lat turniej międzynarodowy. Od dwóch lat pod patronatem Marszałka Województwa pana Witolda Stępnia. Uczestniczą w nim drużyny U 11 (mini żacy), U 13 (żacy), U 15 (młodzicy). Mecze pomiędzy drużynami polskimi zaliczane są do klasyfikacji ogólnopolskiej , natomiast z drużynami zagranicznymi do klasyfikacji turnieju Memoriału. W zawodach uczestniczy około 40 drużyn z Polski i zagranicy w trzech kategoriach wiekowych.
  4. Bawimy się z rugby – turniej szkolny rozgrywany w formule turnieju rugby we trzech kategoriach wiekowych. Dzieci grają grę otwartą z zatrzymaniem i szarżami, natomiast bez formacji autowych i młyna. Drużyny ośmioosobowe, na boisku trawiastym. Nazwa turnieju wskazuje, iż dzieci zaproszone do udziału w zabawie biorą udział nie tylko w grach rugby. Dla tych uczestników, którzy nie zdecydowali się na grę przygotowane są inne zabawy i konkurencje (gra w klasy, skakanka, guma, konkursy rysunkowe itp) . Od 2014 roku na obiekcie KS Budowlani Łódź przy ulicy Górniczej 5 rozgrywany jest również Bieg im. Rotmistrza Witolda Pileckiego (patrona Szkoły Podstawowej nr 30). W zabawie uczestniczą dzieci ze szkół osiedla Stare Bałuty czyli SP 30, SP 45, SP 58, SP 81, SP 153 oraz Gimnazja 10, 14, 18. Razem około 2 000 uczestników.
  5. Rugbyriada – czerwiec. Turniej charytatywny z którego dochód przeznaczamy na pomoc dla nieuleczalnie chorych dzieci. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy, którzy chcą pograć w różne odmiany rugby. Celem jest dobra zabawa, zapomnienie o dolegliwościach tego świata, a efektem pomoc ze wskazaniem na konkretne dziecko. Przez ostatnie lata beneficjentem był syn Mariusza Świerczyńskiego, byłego gracza Budowlanych a obecnie trenera rugby w Rudzie Śląskiej.
  6. Szkoła z jajem – wrześniowy turniej szkolny dla dzieci z klas IV, V, VI mający na celu nabór do sekcji nowych zawodników.
  7. Orlikowa Liga Mistrzów Rugby Tag – turniej pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Rozgrywany od sześciu lat, w formule rugby tag dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Z roku na rok rośnie liczba szkół zaangażowanych w rozgrywki. W pierwszym turnieju brało udział 16 zespołów w 2013 84 zespoły, a w 2014 swój akces zgłosiło 124 zespoły szkolne z Łodzi i województwa i liczba ta rosła z kolejnymi edycjami. Konkretne zgłoszenia ekip rozpoczynają się w kwietniu, a sam turniej rozgrywany jest we wrześniu i październiku każdego roku.