Kontakt: budolodz@infocentrum.com lub 42 656 32 25

W maju pomogą KS Budowlani zawodnicy z Francji

Rugbiści KS BUDOWLANI przegrali drugi ligowy mecz. Ulegli walczącej o medale Lechii Gdańsk 0:66. Wyraźnie i zdecydowanie. Trzeba mieć jednak szacunek dla zawodników łódzkiej drużyny. Rugby to sport, w którym nikt w trakcie meczu się nie „przechodzi”, jak nie wypominając w futbolu.

 

Każdy musi walczyć i mierzyć się z potężnymi rywalami. Tak było i tym razem. Łodzianom sera do walki, odwagi nie odmówi nikt. Zabrakło czterech ważnych graczy, którzy z dobrej strony pokazali się w derbowym spotkaniu z Budowlanymi SA mówi trener zespołu Merab Gabunia.

Dwóch było na kadrze, jeden doznał kontuzji, a kolejnemu urodziło się właśnie dziecko. Nieobecni usprawiedliwieni. Sytuacja jest taka, że każdy zawodnik jest na wagę złota. Dość powiedzieć, że nie miałem rezerwy w pierwszej linii młyna W sobotę o godz. 12.30 gracie w Łodzi z Orkanem. I wszyscy zawodnicy z pierwszego meczu powinni być do mojej dyspozycji. Po znakiem zapytani stoi wystąp Stolarza, który ma problem z nogą.
Jak spisał się nowy zawodnik Manukyan? Zagrał dobre zawody. Postawię bo chyba na pozycji numer 9 łącznika młyna.
Czy na pojedynek z drużyną z Sochaczewa dojdą jacyś nowi gracze? Na razie nie, czekamy aż skończą się rozgrywki we Francji. W maju dołączą do nas zawodnicy występujący w tamtejszych ligach. Wtedy powinniśmy być silniejsi.
W Warszawie odbyły się turnieje Grand Prix w rugby 7 kadetów i juniorów. W kadetach walczył dwie nasze drużyny BBRC i Budowlani. W półfinałach zespół BBRC pokonał Spartę Jarocin 33:7, a w pojedynku o dziewiąte miejsce wygrał ze Skrą Warszawa 24:19. KS Budowlani w półfinale przegrali z Orkanem Sochaczew 14:19, a w pojedynku o trzecie miejsce pokonali Ogniwo Sopot 35:0. Imprezę wygrał Orkan Sochaczew. Po dwóch turniejach KS Budowlani zajmują czwarte miejsce, a BBRC dziewiąte.
W turnieju juniorów walczyła drużyna KS Budowlani. W półfinale pokonała Rugby Białystok 17:14, a w spotkaniu o piąte miejsce uległa Legii Warszawa 0:29. Imprezę wygrała Juvenia Kraków. Po dwóch turniejach Budowlani zajmują szóste miejsce.
źródło: EI