Kontakt: budolodz@infocentrum.com lub 42 656 32 25

Po turnieju w Kaliszu

Skuszeni możliwością zagrania na nowo otwartym obiekcie w Kaliszu postanowiliśmy spróbować swych sił z drużynami z Wielkopolski i zachodniej Polski. Konfrontacja wypadła bardzo pomyślnie. Drużyny młodzika i żaka wróciły ze złotymi medalami, a a dwa składy mini żaków zajęły odpowiednio IV i IX miejsce.

Ta drużyna z dziewiątej lokaty to tak naprawdę nasi najmłodsi rugbyści czyli mikrusy. Zawody w kategorii mini były rozgrywane w rugby tag. Oj musieli się przyzwyczaić nasi zawodnicy bo przecież w Klubie trenujemy rugby więc zdarzało się naszym wykonać obronę przed szarżą lub nawet zaszarżować przeciwnika. W sumie występ uważamy za bardzo udany. Drużyna z rocznika 2007 przegrała jeden mecz z RC Częstochowa i to pozwoliło im walczyć już tylko o miejsca 4-6, no i plan wykonali wygrywając pozostałe pojedynki.

Natomiast bardzo dobrze spisali się zawodnicy z kategorii żak. W czterech pojedynkach zdobyli 43 przyłożenia stracili tylko 3. Z RC Częstochowa 13:0, z Posnanią Poznań 14 :0, z gospodarzami turnieju Husarią Kalisz 8:2 (był to najbardziej wyrównany pojedynek zwłaszcza w I połowie zakończonej wynikiem 3:2) i ze Spartą Jarocin, która również wygrywała wszystkie swoje pojedynki zwycięstwo 8:1.
Jak na pierwszy turniej sezonu oceniamy postawę drużyny na bardzo dobry z „+”. Oczywiście muszę pochwalić cały zespół, ale najbardziej na wyróżnienie zasłużyły debiutantki Patrycja i Wiktoria. Obie bardzo waleczne, obie z dobrą szybkością. Braki techniczne nadrabiały…uśmiechem.
Początek sezonu więc proszę czytających o zapamiętanie tych zawodników : Mateusz Stańczykowski (kapitan żaków), Patrycja Stańczykowska, Dorota Krawczyk, Wiktoria Zając, Eryk Wilk, Jan Pierlejewski, Dawid Grzegorczyk, Aleksander Tybulczuk, Krystian Krajewski.

Młodzicy. W ich meczach można było oglądać naprawdę znakomite akcje zarówno w ofensywie jak i w defensywie. Start w turnieju pozwolił ocenić czy istnieje dobre zaplecze w drużynie młodzików. Okazuje się, że tak. Mimo braku kilku czołowych graczy (kontuzje) drużyna wygrała swoje pojedynki bardzo wysoko. Z Husarią Kalisz 43:5, z Miedziowymi Lubin 60:7 i z Tytanem Gniezno 71:5.
Kolejny turniej RTDiM w Łodzi 28 kwietnia 2018 roku. Już dzisiaj wiemy, że na pewno będziemy gościli większą ilość drużyn z całej Polski. Zagrają u nas kluby z Pomorza, Małopolski, Wielkopolski, Siedlec, Lublina i Warszawy.

KS Budowlani Łódź szykują się z wystawieniem drużyn w młodziku, żaku i mini żaku oraz w kategorii mikrus. Do zobaczenia na Górniczej!!!