Kontakt: budolodz@infocentrum.com lub 42 656 32 25

KS Budowlani na Youth Rugby Prague Festival

W dniach 06-08 kwietnia br. dzieci i młodzież KS Budowlani Łódź przebywali w czeskiej Pradze gdzie zagrali w 6th Youth Rugby Prague Festival. W turnieju wzięło udział 117 drużyn w siedmiu kategoriach wiekowych z Austrii, Czech, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Słowenii, Szwecji Ukrainy i Polski, a mecze rozgrywano na 6 stadionach. Młodzi łodzianie mieli też czas na zwiedzenie Pragi, jednego z najpiękniejszych miast Europy. Poniżej skrócona relacja Zbigniewa Jurzysty z wyjazdu do Pragi:
Mogę zrelacjonować tylko występy Budowlanych w kategorii U12 (żacy) ponieważ Festiwal odbywa się na 6 stadionach, na prawie każdym inna kategoria wiekowa. Nasze dzieci grały na Ricanach (U14), na Smichovie (U10) i w Petrowicach (U12), które gościły 30 drużyn z Polski, Mołdawii, Niemiec, Austrii, Litwy i Czech. Dla naszych zawodników był to pierwszy w tym roku turniej, a dla połowy z nich pierwsze w życiu zawody. Trzeba przyznać, że był to wyjątkowo udany debiut, na osiem spotkań Budowlani przegrali jedno, cztery zremisowali i trzy wygrali. Wyniki w grupie:
KS Budowlani Łódź v RC Slavia Praga (Czechy) 0:0
KS Budowlani Łódź v RC Zlin (Czechy) 1:1
KS Budowlani Łódź v RG Heidelberg (Niemcy) 2:1
KS Budowlani Łódź v RK Petrovice B (Czechy) 3:1
Zajęliśmy II miejsce w grupie i dalej graliśmy o miejsca 11-20:
KS Budowlani Łódź v AORC Ciorescu Rugby (Mołdawia) 2:2
KS Budowlani Łódź v RK Petrovice A (Czechy) 0:2
KS Budowlani Łódź v RC Tatra Smichov (Czechy) 2:2
KS Budowlani Łódź v (Czechy) 3:1
Nasze wyniki dały nam XIV miejsce wśród 30 zespołów. Turniej scementował drużynę przed rozgrywkami w Polsce, teraz wszyscy wiedzą o co chodzi. Sukces to dobra zabawa i nauka gry.
A w innych kategoriach? Młodzicy Budowlanych zajęli IX miejsce (na 15 drużyn), a mini żacy XXXIII (na 27 zespołów).
Rzecz najważniejsza, wróciliśmy z workiem doświadczeń nie tylko sportowych, ale i organizacyjnych, będziemy się starali żeby nasze turnieje wyglądały podobnie.
 
Moje odczucie jako trenera i organizatora zawodów w rugby. W Festiwalu Youth wystartowało 117 zespołów, nie wiem kto czuwał nad całością, ale jedno było widać. Na sukces imprezy pracowały wszystkie praskie kluby, ilość zaangażowanych działaczy, rodziców, starszych zawodników była odczuwalna na każdym kroku. Każdemu z tych ludzi zależy na jednym, żeby rozwijać czeskie rugby, a tak przy okazji europejskie. Polskie drużyny namawiamy do udziału w Festivalu. Jest blisko, pięknie i dobrze organizacyjnie, gwarancja gry z wymagającym przeciwnikiem, a głównie super zabawa.