Kontakt: budolodz@infocentrum.com lub 42 656 32 25

Derby Łodzi w rugby wcale nie były nudne

Na stadionie przy al. Unii rugbyści walczyli w derbach Łodzi w inauguracyjnej kolejce nowego sezonu w ekstralidze. Master Pharm Budowlani pokonali KS Budowlanych 45:8 (33:8).

Na ten dzień czekała całkiem spora rzesza sympatyków w naszym mieście. Wydaje się, że to nawet dobrze, iż rugbowy sezon rozpoczął się właśnie od starcia derbowego. Nie owijamy w bawełnę: zdecydowanym faworytem spotkania byli broniący mistrzowskiego tytułu gospodarze. Jednak w meczu emocji nie brakowało. W końcu goście nie mieli właściwie nic do stracenia, a wszystko do zyskania i takie starcie było dla nich ogromną szansą na pokazanie się z jak najlepszej strony. I tak się stało, widywaliśmy już derby naszego miasta znacznie bardziej jednostronne.
Kluczowa dla losów tego starcia była zdecydowana dominacja podopiecznych trenera Przemysława Szyburskiego w formacji młyna. Bo już na przykład w autach więcej precyzji zaprezentowali pokonani. Akurat w trakcie meczu padał chwilami nawet ulewny deszcz, co na pewno nie ułatwiało zadania zawodnikom.
Master Pharm Budowlani Łódź – KS Budowlani Łódź 45:8 (33:8)
Punkty dla Master Pharm Budowlanych: Mateusz Adamski 15, Dawid Plichta 10, Piotr Karpiński II 5, Paweł Stępień 5, Bartosz Kubalewski 5, Damian Wlaźlak 5.
Punkty dla KS Budowlanych: Adam Matuszewski 5, Wojciech Kapustka 3.
aut.: (pas)