Kontakt: budolodz@infocentrum.com lub 42 656 32 25

Drudzy Budowlani Łódź jednak zagrają w ekstralidze. Gwiazdy chcą pomóc.

To już pewne: w nowym sezonie Łódź będzie mieć dwie drużyny w ekstralidze. Stowarzyszenie Budowlani zastąpi w najwyższej klasie Orkana Sochaczew.

Jak już informowaliśmy, KS Budowlani dostali ofertę startów w ekstralidze. Drużyna zajęła drugie miejsce w I lidze, a najlepsza w tabeli Skra Warszawa nie zdecydowała się skorzystać z okazji, jaką była rezygnacja Orkana. – To duże wyzwanie, ale postanowiliśmy spróbować. Przypominam, że historia łódzkiego rugby tworzyła się w naszym klubie – podkreśla Bartosz Chudzik, główny animator przedsięwzięcia, który jest także lekarzem reprezentacji Polski. Menedżer kadry Daniel Brażuk ma podobną funkcję pełnić także w klubie z ul. Górniczej. – Lepiej żałować, że się nie udało niż, że nie spróbowaliśmy – podsumowuje Maciej Pabjańczyk, wieloletni kapitan drużyny, jedna z legend Budowlanych.

Chudzik twierdzi, że na razie trudno mówić o celach zespołu, bo trzeba znaleźć sponsorów i przygotować odpowiedni budżet. Pierwsi chętni już podobno są. Co ważne, wielu byłych zawodników zadeklarowało, że chętnie pomogą Budowlanym w ekstralidze. Występy w ważnych meczach zapowiedzieli aktualni reprezentanci Polski: Kacper Ławski i Kamil Bobryk, byli mistrzowie Polski. Według działaczy, kilku innych obecnych kadrowiczów też chce pomóc beniaminkowi. – Ale przede wszystkim mamy zamiar postawić na naszych wychowanków, zdobywających medale mistrzostw Polski – twierdzi Chudzik. W ubiegłym roku Budowlani zostali mistrzami Polski juniorów i wicemistrzami kadetów.

Trenerem pozostanie Przemysław Pietrzak, któremu będą pomagać byli zawodnicy: Tomasz Grodecki, odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne, oraz Merab Gabunia. Ten drugi wrócił z Francji, gdzie występował. Musiał przerwać karierę z powodu kontuzji. W Budowlanych ma się zajmować młynem. Wsparcie zadeklarował też Ryszard Wiejski, przez wiele lat szkoleniowiec zespołu i reprezentacji Polski.

Przypomnijmy, że mistrzem Polski jest należąca do spółki akcyjnej drużyna Master-Pharm Budowlanych. Tak więc dojdzie do derbów Łodzi. Wiadomo już, że KS Budowlani będą grać na stadionie przy ul. Górniczej.

aut.: Jarosław Bińczyk