Kontakt: budolodz@infocentrum.com lub 42 656 32 25

Być albo nie być w ekstralidze

Zawodnicy łódzkiej drużyny Blachy Pruszyński Budowlani walczą o utrzymanie. W ostatniej kolejce łodzianie zmierzą się z zespołem Juvenii Kraków, (sobota, godz. 13, ul. Górnicza), z którym za tydzień stoczą walkę o pozostanie wśród najlepszych.
W ostatnim meczu łodzianie przegrali w Gdańsku z Lechią 0:64. Wystąpili jednak bez wielu zawodników, którzy leczyli urazy. Przed nami dwa najważniejsze mecze sezonu mówi trener Przemysław Pietrzak. Głowa do góry i walczymy. Mamy mocno poobijany zespół. Na dziś nie wiadomo, kto będzie mógł wystąpić. Dobre wiadomości są takie, że po pierwsze do walki poprowadzi nas lider zespołu Tomasz Gasik, po drugie zapomniał o kontuzji jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia Kamil Brzozowski i zagra przeciwko Juvenii.
A co na to statystyki?
Pierwszy z tych meczów zadecyduje kto będzie gospodarzem meczu decydującym o 7 miejscu, meczu w którym przegrany opuści Ekstraligę. Juvenii Kraków wystarczy remis, zespołowi z Łodzi potrzebna jest wygrana za 5 punktów i brak punktu bonusowego dla Juvenii. Jeśli Budowlani wygrają za 4 punkty a Juvenia dostanie punkt bonusowy to sytuacja w tabeli będzie następująca: Juvenia 6, Budowlani 5. Mecz decydujący odbędzie się w Krakowie. Gdy Budowlani wygrają za 5 punktów, a krakowianie nie zdobędą punktu bonusowego w tabeli będziemy mieli: Budowlani 6 punktów, Juvenia 5 i mecz o 7 miejsce odbędzie się w Łodzi. Ciekawie będzie gdy Budowlani wygrają za 4 punkty, Juvenia bez punktu bonusowego lub Budowlani wygrają za 5 ale Juvenia zdobędzie punkt bonusowy. Wtedy obie drużyny będą miały równą liczbę dużych punktów. O miejscu w tabeli, a w konsekwencji o miejscu rozegrania decydującego meczu, zadecyduje punkt regulaminu Ekstraligi (2) mówiący, że o wyższym miejscu decydują rezultaty bezpośrednich meczów. W pierwszym meczu Juvenia wygrała z KS Budowlanymi 35:27 zdobywając 5 punktów (łodzianie zero). I ten fakt zdobycia 5 punktów jest decydujący. W małej tabeli Juvenia będzie miała 5 (lub 6 punktów) a Budowlani 4 (lub 5 punktów). Gospodarzem decydującego meczu będą krakowianie.
źródło: Express Ilustrowany; pzrugby.pl