Kontakt: budolodz@infocentrum.com lub 42 656 32 25

Kibicom marzą się aż dwa zwycięstwa naszych drużyn.

Dzisiaj w ekstralidze rugby KS Blachy Pruszyński Budowlani podejmą Lechię Gdańsk (15), zaś Master Pharm Budowlani zagrają w Lublinie z Budowlanymi (14). Liczymy na dobrą postawę Budowlanych

W Łodzi nie brakuje kibiców, którzy dobrze życzą obu zespołom z naszego miasta. Marzą im więc się aż dwa zwycięstwa naszych drużyn.

Oczywiście, nie będzie łatwo o taki wynik. O ile Master Pharm Budowlani są zdecydowanymi faworytami starcia na Lubelszczyźnie, to KS Budowlani będą musieli wznieść się na wyżyny, aby zdobyć swoje pierwsze punkty w sezonie 2016/2017 w najwyższej klasie rozgrywkowej.

– Rzecz jasna, jedziemy po zwycięstwo. Nie możemy jednak pozwolić nawet na moment rozprężenia, bo lublinian stać na nawiązanie wyrównanej walki. Musimy sobie radzić bez Krystiana Pogorzelskiego, kilku innych chłopaków narzeka na urazy. Prawdopodobny skład naszej wyjściowej piętnastki to: Kramarenko, Kujawa, Kościelski, Ignaczak, Karpiński II, Serafin, Mirosz, Vertyletskij, Plichta, Walters, Wlaźlak, Reksulak, Bosiacki, Kaniowski, Matyjak – mówi szkoleniowiec Master Pharm Budowlani Przemysław Szyburski.

– My mamy świadomość, że na razie osiągamy słabe wyniki. Jestem jednak przekonany, iż czas działa na naszą korzyść i już po ligowej przerwie będzie znacznie lepiej. W przeciwieństwie do spotkania w Sopocie z Ogniwem, tym razem będziemy dysponować znacznie większą liczbą zawodników. Między innymi dołączą Sebastian Stolarz i Kacper Ławski. Nasz prawdopodobny skład: Pruidze, Zabokrzycki, Chirgadze, Cheladze, Poniatowski, Kiedos, Stolarz, Ławski, Losaberidze, Brzozowski, Tarnawski, Hlynka, M. Grabowski, Szczepaniak, Pustkowski – mówi trener KS Blachy Pruszyński Budowlani Przemysław Pietrzak.

W innych dzisiejszych spotkaniach ekstraligi MKS Pogoń Awenta Siedlce podejmie RzKS Juvenię Kraków (16), natomiast w derbach Trójmiasta RC Arka Gdynia zagra z Ogniwem Sopot (18).

aut.: bart