Kontakt: budolodz@infocentrum.com lub 42 656 32 25

Siedmiu łodzian w reprezentacji Polski

Po dramatycznym i zwycięskim meczu z Holandią 14:13, trener reprezentacji Polski w rugby Blikkies Groenewald powołał na zgrupowanie i spotkanie Rugby Europe Trophy ze Szwajcarią 25 zawodników.

Zgrupowanie zacznie się po świętach, w najbliższy wtorek. Powołania otrzymało siedmiu łodzian: Adrian Ignaczak, Piotr Karpiński II, Michał Mirosz, Dawid Plichta z Master Pharm Budowlani oraz Marek Grabowski, Sebastian Gruszczyński, Paweł Poniatowski z Klubu Sportowego BUDOWLANI. Jeśli 22 kwietnia w Warszawie Polska wygra ze Szwajcarią, zajmie drugie miejsce w rozgrywkach za niepokonaną Portugalią. Nasi są na fali, powinni zwyciężyć.
W mistrzostwach Europy U18 reprezentacja Polski wygrała z Luksemburgiem 19:0 (7:0). W meczu o piąte miejsce spotka się z Czechami.
Druga ligowa kolejka nie była udana dla łódzkich drużyn. Mistrzowie Polski Master Pharm Budowlani przegrali na własnym boisku z Ogniwem Sopot 18:23, a beniaminek Blachy Pruszyński Budowlani uległ po zaciętej i dramatycznej walce w Krakowie Juvenii 27:35. Było kilka dobrych zagrań, ale ostatnie podanie nie trafiało do rąk adresata mówi trener Budowlanych SA Przemysław Szyburski. Nad tym elementem cały czas mocno pracujemy. W pojedynku z Ogniwem w kilku akcjach brakowało też odpowiedniego wsparcia. W sobotnim meczu z Lechią nie zagra kontuzjowany Piotr Karpiński I. Wróci do składu Witalij Kramarenko, który ostatnio bronił barw reprezentacji Ukrainy.
W drużynie beniaminka KS Budowlani wyróżniamy najlepszych zawodników meczu. W pierwszym spotkaniu był to Adam Kociński. W drugim trener Przemysław Pietrzak wskazał dwóch zawodników: W drugiej i trzeciej linii młyna znakomicie walczył Gruzin Erekle Cheladze. W ataku bardzo skuteczny był Kamil Brzozowski, który zdobył 17 punktów i pomylił się tylko raz w kopach między słupy. Do 60 minuty wszystko układało się po naszej myśli. Zabrakło jednak zmienników. W pojedynku z Arką mają wystąpić: Marek Grabowski Kacper Ławski i Michał Królikowski.
aut.: pas