Kontakt: budolodz@infocentrum.com lub 42 656 32 25

Beniaminek zagra bez kompleksów

Premiera ekstraligi rugby w Łodzi o godz. 15 na obiekcie przy al. Unii mistrzowie Polski i zdobywcy Pucharu Polski Master Pharm Budowlani podejmą Juvenię Kraków. Łodzianie chcą wygrać za pięć punktów czyli cztery razy położyć piłkę w polu punktowym przeciwnika.
Mamy wyrównaną kadrę mówi trener Przemysław Szyburski. Ci, którzy wejdą na plac z ławki rezerwowych na pewno nie obniżą poziomu, będą realizowali nakreślone zadania taktyczne. Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu. Wierzę, że pokażemy widowiskowe, skuteczne rugby, które spodoba się łódzkiej publiczności. Wszyscy niecierpliwie czekają na mecz, wszak nie graliśmy przez ostatnie pięć miesięcy.
Wyjściowy skład mistrzów ma wyglądać tak: Kramarenko, Kujawa, Mchedlidze, Karpiński I, Karpiński II, Nioszczyk, Stępień, Mirosz, Plichta, Walters, Kaniowski, Bosiacki, Kubalewski, Wlaźlak, Pogorzelski
Do składu Juvenii przed sezonem dołączyło czterech zagranicznych zawodników. Dwóch z nich to Mołdawianie – gracze ataku: Ion Chitici Andriy Cebotari. Łącznikiem ataku ma być Gruzin Usza Mczedliszwili, a w młynie będzie walczył Anglik Daniel Glynn.W sobotę o godz. 15 beniaminek ekstraligi rugby, drużyna Blachy Pruszyński Budowlanizagra w Siedlcach z mającą medalowe, nawet mistrzowskie aspiracje, Pogonią. Łodzianie mają rozpocząć mecz w składzie: Sawicki, Zabokrzycki, Chirgadze, Poniatowski, Cheladze, Kiedos, Kociński, Ławski, Losaberidze, Pruidze, Szczukocki, Hlynka, Pustkowski, Szczepaniak, Brzozowski.

Prowadzący łódzki zespół wraz z Merabem Gabunią. Przemysław Pietrzak mówi: Stajemy przed trudnym zadaniem. Patrząc na jednak nasz skład, widzę, że jesteśmy w stanie podjąć walkę. Na pewno nie boimy się rywali. Wyjdziemy na boisko bez kompleksów, żeby walczyć o jak najlepszy wynik. Wierzę w zespół, a jedynym słabym punktem może być nasz brak zgrania. To jednak da się nadrobić zaangażowaniem, wolą walki i sportową ambicją.
Rywale na stronie mks.siedlce.pl ostrożnie i z szacunkiem wypowiadają się o łodzianach trener Andrzej Kozak: Niewiadomą jest nasz pierwszy rywal KS Budowlani. Zobaczymy na ile uda im się wzmocnić skład. Jeżeli pozyskają kilku znaczących graczy to mogą być groźni dla wszystkich. Zawodnik Daniel Gdula: Pierwszy mecz z KS Budowlani może być dla nas bardzo ciężki. Beniaminek z Łodzie nie po to startuje w ekstralidze, by walczyć o siódme miejsce. Spodziewam się więc, że postawią nam trudne warunki.
aut.: pas